Obchodní společnosti

Správa společností

e-Office

Ostatní informace

Ostatní informace

Založení nové společnosti z důvodu zavedení EET

Z důvodu nesmyslného zavedení elektronické evidence tržeb (EET) se kromě jiného podnikatelům dále zvyšuje odpovědnost za plnění dalších a dalších administrativně-byrokratických povinností, ale i za plnění povinností jejich zaměstnanci. Mnoho podnikatelů proto v souvislosti se zavedením EET přechází z podnikání fyzické osoby (OSVČ) na podnikání prostřednictvím společnosti s ručením omezeným. Tím kromě jiného skončí s ručením za podnikání celým svým majetkem a zabrání tomu, aby při neúspěchu podnikání zadlužili svého manžela i potomky. Se společností s ručením omezeným, již dle jejího názvu, je odpovědnost limitována u společníka absolutně a u jednatele primárně na jeho protiprávní jednání a plnění zákonných povinností.

Další výhodou přechodu na společnost s ručením omezeným nebo dokonce založení nové společnosti s ručením omezeným je i snížení šance nevyžádané kontroly ze strany Finančního úřadu, která by pravděpodobně následovala, pokud by se podnikateli, který provozuje nyní například restauraci, hotel nebo hospodu, změnil objem vykazovaných tržeb například započítáním spropitného do tržeb společnosti. Do budoucna je tak možné se více chránit a snížit riziko dalších obstrukcí ze strany státních orgánů.

Více informací v článku na idnes.cz: http://ekonomika.idnes.cz/restaurateri-ze-strachu-z-eet-vymeni-firmu-fkk-/ekonomika.aspx?c=A161006_112458_ekonomika_fih

Můžete využít naše nadstandardní služby jak při založení nové společnosti nebo pořízení již hotové, tzv. ready-made společnosti. Poskytneme Vám i asistenci při vyřizování živností týkajících se hostinských služeb nebo koncese na prodej lihu a alkoholických výrobků. Společnosti nabízíme již od 2490 Kč + soudní, správní a notářské poplatky.

Pro informace a nezávaznou nabídku nám zdarma zavolejte na 800 888 788 nebo si společnost rovnou objednejte.

Váš tým Corporate.


ADRESA

• kancelář Praha 10
Průběžná 3207/74a, 100 00 - Praha

• kancelář Praha Kbely
Martinická 987/3, 197 00 – Praha

KONTAKTY

E-mail: info@corporate.cz

Tel.: +420 227 03 04 11© 2003-2015 CORPORATE s.r.o.

Analýza činnosti finančních úřadů